KORONAWIRUS – NAUCZANIE ON-LINE

Na czas zamknięcia szkół wprowadzamy nauczanie on-line.

 

Przez najbliższe tygodnie będziemy prowadzić zajęcia on-line i korzystać z aplikacji ZOOM. Jest to rozwiązanie które jest dla Państwa bezpłatne, pewne, jedno z najlepszych na rynku.

Wymaga jedynie jednorazowego pobrania darmowej aplikacji (na telefon) lub programu (komputer/tablet). Poniżej przygotowaliśmy instrukcje.

 

 

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA KOMPUTERZE / TABLECIE

1. Wejdź na https://zoom.us/download
2. Pobierz: „Zoom Client for Meetings” (kliknij DOWNLOAD)
3. Pobierzesz plik „ZoomInstaller.exe” (kliknij ZAPISZ PLIK)
4. Po kliknięciu może pojawić się pytanie „Czy chcesz uruchomić ten plik?”
Kliknij URUCHOM.
5. Po instalacji program jest gotowy do działania.

 

Prawdopodobnie po instalacji program się uruchomi i zobaczysz biały prostokąt z przyciskami „JOIN a meeting” oraz „SIGN IN”. Na razie wyłącz aplikację.

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line.

 

PIERWSZA LEKCJA        5 minut przed lekcją:

1. uruchom aplikację ZOOM.
2. 
Kliknij „JOIN” lub „JOIN A MEETING”
3. 
Wpisz „MEETING ID” (pierwsze pole), to numer, który otrzymasz z wyprzedzeniem za pomocą SMS/EMAIL. Zapisz go na kartce i miej niedaleko komputera. Numer będzie taki sam dla każdej lekcji.              4. W drugim polu wpisz imię kursanta i pierwszą literę nazwiska np. Amelka K.

5.  W polu Passcode  wpisz hasło przesłane przez nas w SMS/EMAIL.

6. Kliknij „JOIN MEETING” i czekaj do godziny lekcji, aż lektor „otworzy klasę”.

 

NIEZBĘDNY SPRZĘT

1. komputer/laptop (najlepiej), tablet z dostępem do internetu. Idealnie byłoby, gdyby to urządzenie miało kamerę, by było jak na lekcji – widzę i słyszę nauczyciela, a nauczyciel widzi i słyszy mnie. Jeśli macie Państwo do wyboru WI-Fi i połączenie za pomocą kabla – prosimy o wybór połączenia kablowego.

2. słuchawki – mogą być zwykłe, od telefonu.

3. zeszyt, długopis/ołówek/gumka, podręcznik, ćwiczenia.

 

 

WARUNKI PRACY

Zorganizuj sobie / dziecku miejsce do pracy. Pamiętaj, że podczas lekcji Uczniowie również będą się wypowiadać, więc jeśli jest taka możliwość – niech będzie to osobne pomieszczenie/pokój/kącik. W towarzystwie Rodziny Uczniowie mogą się najzwyczajniej w świecie wstydzić!

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak przebiegnie nauka. Skup się, nie zapraszaj na lekcję całej Rodziny, nie planuj obiadu w trakcie lekcji:)

 

Lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję, zmienia się tylko miejsce. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem!