Metoda FUNTOWN

Nowa metoda nauki języka angielskiego

dla dzieci w wieku 7-12 lat

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Zwłaszcza gdy ta zabawa wciąga, jak… dobra gra. Właśnie na zasadach gry opiera się cały kurs metodą Funtown. Funtown to kompletna, rewolucyjna metoda nauki języka angielskiego, wypełniona po brzegi zabawą, akcją, skojarzeniami i nowoczesną technologią, które zachwycają dzieci i zamieniają lekcje angielskiego w prawdziwą przygodę! Tymczasem efekt nauki jest realny! Dzieci opanowują około 3000 słów i zwrotów, a przede wszystkim mówią po angielsku, świetnie się przy tym bawiąc! Dlatego taką właśnie formę nauki proponujemy w naszej szkole LingWish w Lublinie.

Witaj w Funtown – miasteczku, które rośnie razem z dziećmi!

Podczas każdych zajęć dzieci opanowują nowe słówka i zwroty, by za chwilę zagrać w grę, której akcja dzieje się w malowniczym miasteczku Funtown! To unikalne rozwiązanie pozwala wykorzystać od razu nowe umiejętności w praktyce! 

Dzięki Funtown dzieci widzą sens nauki i swój postęp! Podczas kolejnych zajęć pojawiają się nowe plansze, a miasteczko zaczyna się rozrastać:

  • 7- i 8-latki rozpoczną swoją przygodę, budując przedmieścia Funville,
  • 9- i 10-latki stworzą żywe uliczki Funtown,
  • a starsi budują wielką metropolię Funcity.

W ten prosty sposób Funtown uczy dzieci, że nauka języka ma znaczenie dla ich przyszłości i przekłada się w życiu m.in. na rozwój kariery.

Wyobraź sobie kurs językowy, podczas którego dzieci grają w grę planszową…. Wyobraź sobie zaangażowane dzieci, które nie czując, że się uczą, wykonują setki ćwiczeń komunikacyjnych i przyswajają struktury gramatyczne. Dla nich to tylko gra. Porywająca, zaskakująca, zabawna. Ale Ty dobrze wiesz, że dzięki niej nauczą się zadawać pytania, prowadzić dialogi w sklepie, zapytać o drogę, a także wyćwiczą struktury gramatyczne i opanują słownictwo, bez żmudnych powtórek i niezliczonych kart pracy.

Funtown to nauka przez zabawę w najczystszej postaci! To dlatego zamiast podręcznika dzieci mają Gamebook, a zamiast kolejnego rozdziału zdobywają “next level”!

 

FUNTOWN czyli CO?

Funtown

Funtown, czyli planszówki

Minimum cztery gry planszowe na każdy rok nauki. Gra, rywalizacja, zabawa, zestawy kart i zadań, pionki oraz nowe zasady gry – to przepis na powtarzanie bez nudy!

Seria podręczników zintegrowanych z grą

Seria gambooków zintegrowanych z grą planszową

Gwarancja nauki aż 3000 słów i zwrotów! Każdy gamebook zawiera strony przeznaczone na komiksy, opowiadania i prace własne dzieci. Są też naklejki do projektów, tworzenia memów lub zdobienia książki po swojemu.

Kody QR dla nauki

Kody QR dla nauki

Nowoczesna technologia dla nauki. Skanując kod QR na stronie podręcznika telefonem, usłyszycie wymowę słów. Powtarzając słówka z dzieckiem w domu, masz pewność, że uczycie się poprawnej wymowy.

Platforma z grami komputerowymi

Fabularyzowana gra na telefon/tablet

Graj na… telefonie i powtarzaj nowe słówka bez nudy! Bo fajniej jest powtarzać słówka w formie zabawy.

Fuzzy FriendsFuzzy Friends

Czyli maskotki, które podczas każdej lekcji uczą zadawać pytania. Są mięciutkie, urocze i dzieci uwielbiają je przytulać i kolekcjonować we wszelkiej postaci. Fuzzy Friends motywują do nauki!

Funtube

Komiksy i historyjki jak z kabaretu

Zabawne i niedorzeczne komiksy i historyjki, które naprawdę bawią dzieci i sprawiają, że z ciekawością poznają kolejne przygody bohaterów Funtown. Poczucie humoru Funtown konsultowane jest z grupą kabaretową!:)

Okulary i lupki ułatwiające naukę

Okulary i lupki ułatwiające naukę

Podręczniki Funtown zawierają dużo elementów kodowanych kolorem czerwonym. Po nałożeniu naszych magicznych okularów czerwony tekst i rysunki znikają z podręcznika. 

Dzieci uwielbiają ukulele!

Dzieci uwielbiają ukulele!

Na zajęciach i w domu możecie słuchać specjalnie skomponowanych przebojów granych na ukulele i nagranych przez prawdziwych wokalistów! A spróbujecie sami je zagrać?

Augmented reality – rozszerzona rzeczywistość

Augmented reality – rozszerzona rzeczywistość

Dedykowana aplikacja i specjalne karty 4D. Dzieci na zajęciach mogą zrobić sobie zdjęcie z delfinem, nakręcić filmik z żyrafą, hipopotamem, dinozaurem lub helikopterem!

Megapaka dla dzieciaka

Megapaka dla dzieciaka

Czyli wyjątkowy zestaw startowy Funtown. W cenie podręcznika Twoje dziecko otrzyma: teczkę na materiały, Gamebook – podręcznik z miejscami na własną twórczość czy notatki, a do tego zestaw okularów i lupek dekodujących oraz plakat z Fuzzy Friends i dalsze niespodzianki!

 

Opis poziomów

 Funville (dla początkujących) – dla dzieci 7-9 lat 

Funville to dwa poziomy kursu dla początkujących. (Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Starters) 

W jego skład wchodzi: 

● Podręcznik Funville 1 + 4 plansze 

● Podręcznik Funville 2 + 4 plansze 

Funville to niewielka osada, która kiedyś zamieni się w przedmieścia. Blisko natury, wymarzone miejsce na pikniki w lesie i wycieczki na pobliską farmę. W małych sklepikach możemy kupować warzywa i owoce, a nawet zjeść smakołyki w lokalnym barze. Żeby zostać obywatelem Funville możesz kupić sobie jeden z niewielkich, wygodnych domków i cieszyć się urokami małego miasteczka. Poznasz też wszędobylskie Fuzzy Friends: Watsona, Howarda, Hugo i Werniego. Uważaj, jeśli trafisz na nie po drodze, lubią zadawać wścibskie pytania! 

Funville zalecany jest dla dzieci, które już rozpoczęły naukę pisania i czytają już w swoim języku.

Funtown (poziom ponadpodstawowy) dla dzieci w wieku 9-10 lat 

Funtown to dwa poziomy kursu dla dzieci, które opanowały poziom podstawowy. (Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Movers) 

W jego skład wchodzi: 

● Podręcznik Funtown 1 + 4 plansze 

● Podręcznik Funtown 2 + 4 plansze 

Dla dzieci, które opanowały już podstawy i znają około 500-700 słów i zwrotów polecamy wycieczkę do Funtown! Tu rozwiną swoje wypowiedzi, wcielą się w mieszkańców miasteczka. Mogą robić zakupy, pytać o drogę, rozwiązywać problemy mieszkańców, trafią też na archeologiczne wykopaliska! Opanują także podstawowe czasy w jęz. angielskim, łącznie z Past Simple. Warto czasem także wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Funville, do lasu lub na farmę, by nacieszyć się urokami natury. Okazuje się, że Fuzzy Friends także lubią pomieszkiwać w Funtown! Pogawędzicie z nimi podczas porannego spaceru z psem, lub wycieczki do parku, odpowiadając na dociekliwe pytania. Poznacie także kuzynów Watsona – to Wynonna, Wendy, Whoosy i Wichita. 

Na poziomie Funtown dzieci opanowują ok. 1000 słów i zwrotów! 

Funcity (dla zaawansowanych juniorów) dla dzieci w wieku 10-12 lat 

Funcity to dwa poziomy kursu dla początkujących. (Zakres materiału odpowiada egzaminom YLE – Flyers) 

W jego skład wchodzi: 

● Podręcznik Funcity 1 + 4 plansze 

● Podręcznik Funcity 2 + 4 plansze

Ponieważ mieszkańcy Funtown intensywnie pracowali nad rozwojem swoich umiejętności, udało im się rozbudować swoje miasto. Niegdyś maleńka osada Funville nagle stała się metropolią! Wysokie wieżowce drapią chmury, a mieszkańcy mogą wybierać między luksusowymi rezydencjami lub wspaniałymi apartamentowcami! Mogą także zyskiwać zupełnie nowe kwalifikacje i zmieniać zawody na bardziej intratne, założyć własną firmę, handlować nieruchomościami, prowadzić bank, lub prywatną klinikę! 

Możliwość zamieszkania w Funcity jest nagrodą dla dzieci, które uczą się języka już kilka lat! To miasto wielu możliwości! Karty akcji są pełne zabawnych zadań. A Fuzzy Friends zaskakują coraz bardziej rozbudowanymi pytaniami! Zapnijcie pasy, przed nami kolejne czasy!

FUNTOWN w pigułce:

F jak FUZZY FRIENDS 8 niesamowitych maskotek, które uczą zadawać pytania!

U jak UNIKALNE gamebooki, które łączą nowoczesną technologię i jednocześnie na nowo rozbudzają pasję do czytania!

N jak NOWATORSKA  zintegrowana z kursem gra planszowa, która tworzy gigantyczne miasteczko!

T jak TEACHER’S virtual assistants, którzy pomagają uczyć słownictwa i gramatyki i możesz korzystać z ich pomocy również w nauce w domu

O jak OGROM atrakcyjnych materiałów w czasie zajęć(flashcards, , plansze, karty do gry, karty 4D, multibook, muzyka, pluszaki, które zadają pytania)

W jak WYPASIONY zestaw ucznia Teczka, gamebook z naklejkami, Fuzzy Poster magiczne okulary i lupka

N jak NAJZABAWNIEJSZE LEKCJE dla Twoich uczniów, do których materiały konsultowane były z kabaretem!

A do tego MOTYWACJA – bo jest najważniejsza!

Funtown to nie tylko kurs – w ciągu roku uczniowie Funtown z całej Polski mają możliwość brania idziału w różnych wspólnych akcjach i konkursach z nagrodami!

Przekonaliśmy Cię? Chcesz aby Twoje dziecko uczyło się z nami metodą FUNTOWN?